چاپ کارتن

صنعتی است که به وسیله آن ابتدا ورق کارتن از رول کاغذ تولید میگردد، در ادامه ورق کارتن به منظور حفاظت از محصول به شکل مناسب و متناسب با همان محصول به صورت باکس طراحی و ساخته شده و در انتها با توجه به سلیقه بازار و جهت معرفی محصول، زیبایی و کاربردهای تبلیغاتی به روشهای مختلف چاپ و رنگ آمیزی می گردد.

یکی از ارکان تعیین قیمت انواع کارتن چاپ روی کارتن می باشد که می توان به روش مستقیم آن که تک رنگ، دو رنگ، سه رنگ (چاپ فلکسو) و روش غیر مستقیم آن که چهاررنگ (چاپ افست) لمینتی می باشد و همچنین چاپ سیلک اشاره کرد.

انواع چاپ برای تولید کارتن

چاپ فلکسو

به چاپ فلکسو چاپ مستقیم روی کارتن نیز می گویند و از آن برای چاپ انواع لگو و چاپ مشخصات شرکت های تولید کننده کالا بر روی کارتنها استفاده می شود. در واقع چاپ فلکسو چاپی است که به وسیله یک صفحه انعطاف پذیر به نام کلیشه زده می شود، که کلیشه توسط کلیشه ساز از جنس ژلاتین ساخته می شود و عمل چاپ به کمک آن انجام می پذیرد. از این چاپ برای اینکه انواع طراحی های روی کارتن را انجام دهند استفاده می شود.

قیمت کلیشه ساخته شده بسته به ژلاتین و تعداد رنگهای مصرفی محاسبه می گردد. از این نوع چاپ بیشتر برای نوشته ها استفاده می شود. البته تصاویر را هم می توان با چاپ فلسکو انجام داد اما کیفیت آن بسیار خوب نخواهد بود و تصویر را کمی تار خواهد کرد. این نوع چاپ می تواند تک رنگ، دو یا سه رنگ باشد و روی هر دو نوع کارتن سفید و قهوه ای قابل اجرا است.

مزایای چاپ فلکسو

چاپ افست

این نوع از چاپ کارتن با فشار دو لاستیک استوانه ای شکل آغشته به رنگ بر روی کارتن انجام می شود. در واقع در چاپ افست نیاز به فیلم و زینک است. از این نوع بیشتر در تولید طراحی ها روی کارتن های جعبه مقوایی و لمینتی استفاده می گردد. کیفیت این نوع چاپ بسیار عالی است.

مزایای چاپ افست

چاپ لمینتی

به نوعی از چاپ کارتن بسته بندی گفته می شود که با چسباندن یک مقوای چاپ خورده با افست به همراه پوششی سلفونی یا ورنی همراه است که موجب حفظ کیفیت چاپ و همچنین محافظت بیشتر از کالا در برابر ضربه و آسیب ها می گردد.

کارتن لمینتی معمولا بسیار شکیل و با طراحی خاص می باشد که برای ارائه کالای رقابتی در بازار داخلی و خارجی بسیار مناسب است. از کارتن های لمینتی با طرح های باکیفیت بیشتر برای کالاهای صادراتی و چاپ کارتن های پستی استفاده می شود.

مجموعه افست گرافیک با در دست داشتن تجهیزات و امکانات لازم آماده خدمت رسانی در زمینه چاپ کارتن در ابعاد مختلف می باشد.

استعلام قیمت

جهت دریافت قیمت، لطفأ با مجموعه افست گرافیک تماس حاصل فرمایید.